- Je možné prekresliť aj iné zvieratá, ako psy?

Áno, podľa fotografie prekreslím akékoľvek zviera, alebo aj portrét človeka.

- Viete použiť pri prekreslení uši z inej fotky? Môžem poslať fotiek viac?

Žiaľ, prekreslujem len presne to, čo je na fotografii. Vyskladať presný portrét z viacerých fotografií je veľmi náročné a výsledok sa nie vždy páči. Určite máte fotografie psíka, ktore ho vystihujú presne aj s iskrou v oku :)

- Môžem použiť grafiku prekresleného vlastného psa ako logo klubu, alebo obchodu?

Každá grafika, ktorú plánujete využívať na komerčné účely a opakovane vo vlastnej réžii je účtovaná vyššou sadzbou (cena za odkúpenie grafiky). V tom prípade Vám budú zaslané aj originálne podklady grafiky a budete výhradný majiteľ grafiky. Takúto grafikuďalej nebudeme využívať.

- Už ste nám psíkov prekreslovali, chcel by som si doobjednať ďalší textil a nálepky. Platí sa grafika opäť?

Nie, grafika sa platí len raz. Všetky grafiky archivujeme a môžte ich kedykoľvek opäť využiť na dotlač za cenu hotových grafík.

- Môžem využiť grafiku mojich prekeslených psov na dotlač niekde inde?

Veľmi nás teší, ak sa Vám naša práca páči, ale bez odkúpenia grafiky ju bez nášho vedomia využívať nemôžte. Nakoľko neposielam originálne podklady a všetky ukážky s vodotlačou, pre opätovné použitie graifky by ste ju museli výrazne upravovať a to už zahŕňa porušenie autorských práv.

- Čo zahŕňa poplatok 10€ za prekreslenie fotografie? Ako môžem takúto grafiku využiť? Môže si niekto objednať môjho psa?

10€ za prekreslenie fotografie je cena grafických prác pri čiernobielej grafike. Nie je to cena za odkúpenie grafikyGrafika ostáva archivovaná u nás a využije sa na potlač Vami vybraného tovaru. Teoreticky je možné, aby si Vášho prekresleného psíka objednal niekto ďalší, nakoľke ste si samotnú grafiku neodkúpili. Z doterajšej praxe ale môžme potvrdiť, že sa takýto prípad ešte nestal. Cudzie portréty psov si ľudia neobjednávajú.

- Boli by sme veľmi radi, ak by ste sponzorovali našu akciu.

Veľmi radi pomôžeme každej dobrej akcii, nakoľko sme sami organizátori agility pretekov a vieme, ako ťažko sa sponzori zháňajú. Preferujeme ale skôr športové akcie pred aukciami. Vzhľadom na právnu úpravu, ktorá sa dotýka sponzoringu, nie je možné vyhovieť každému. Plán sponzoringu si uzatvárame začiatkom roka, aby sme sa vedeli nachystať. Ďakujeme za pochopenie.

- Môžem zdieľať ukážky mojich prekreslených psíkov na FB, alebo na mojej stránke?

Ďakujeme za každé zdieľanie našich grafík. Jedine prosíme, aby bol pri popise uvedný autor (link na našu www/fb). Žiaľ, malinká vodotlač na obrázku nestačí. Neradi by sme boli, aby sa z našej práce stali všeobecné bezmenné internetové obrázky. Ďakujeme za pochopeie.

- Som výrobca obojkov a vodítok. Môžem uvádzať Vaše grafiky na mojej stránke, aby si zákazníci vedeli objednať u Vás stuhy, z ktorých im ušijem obojky?

Samozrejme. Za rovnakých podmienok ako v predošlom prípade - vyžadujeme uvádzať odkaz na autora.

- Ako dlho trvá vybavenie objednávky? Kedy mi príde balíček?

Práca nás skutočne baví a tak v nej trávime možnonezdravo veľa času. Štandardne trvá vybavenie objednavky (bez dopravy, zavisí od toho, kdy príde platba) 2 týždne. Tento čas je ale variabilný. Ak ste si vybrali hotovú grafiku, pošleme Vám ukážku objednávky takmer hneď, ak musíme prekreslovať fotografie, ukážka na schválenie môže prísť až o pár dní. Samotné odsúhlasenie grafiky závisí aj od komunikácie zákazníka, ak ste na maily často, vieme sa dohodnúť rýchlejšie.

Ak máme práce veľmi veľa (viac grafík, výroba stúh, ktorá je časovo veľmi náročna,...) sa môže vybavenie Vašej objednávky trošku natiahnuť. Myslite na to hlavne vtedy, ak Vám objednávka súri k určitému dátumu.

-Môžem Vám na potlač poslať vlastný textil?

Ak sa Vám to oplatí aj cez poštovné, väčšinou s tým nie je problém. Musí ale ísť o bavlnený, alebo PES materiál, ktorýmáme otestovaný. Nechceme potláčať jediný kus od neznámeho materiálu. V liste by sa mohla zničiť nie len potlač, ale aj samotný textil.

- Je možné poslať viac objednávok na jednu adresu

Samozrejme. Hromadné objednávky vybavujeme často, je to výhodné hlavne kvôli poštovnému. Od celkového množstva zavisí zľava na poštovnom, alebo ho neplatíte vôbec.
Ak sa chcete dohodnúť s kamarátmi, je dobré určiť dátum uzávierky a vybavovať všetky objednávky priamo s nami, kde si odkomunikujeme skladovú dostupnosť a možnosti potlače. Všetky maily by mali byť označené rovnako, aby sme vedeli, že patria pod jednu adresu.
Objednávky nabalíčkujeme podľa zákazníkov a po pripísaní poslednej platby odošleme na zadanú adresu.